Ntvu18 04

25 december 201911:41

Door Joep Meijsen

Aftellen naar Eindhoven: de alternate captains

Van zaterdag 25 tot en met dinsdag 28 januari vindt in IJssportcentrum Eindhoven het wereldkampioenschap ijshockey voor U18 vrouwen, Division II group A, plaats. In de serie Aftellen naar Eindhoven blikt IJshockeynederland.nl vooruit naar dit eerste WK voor vrouwen op Nederlands ijs. Exact 31 dagen voor het begin komen alternate captains Michelle van Ooijen (Den Bosch Red Eagles) en Zo√ę Strijland (Enschede Lions) aan het woord.

Michelle van Ooijen is bezig aan haar vierde seizoen in het nationale team. ‚ÄėHet spelen voor Oranje is toch wel iets anders dan spelen voor je eigen club. Er komt iets meer bij kijken dan alleen ijshockey‚Äô, vertelt de defense uit Den Bosch. ‚ÄėHet spelen voor Oranje vraagt veel tijd, inzet en discipline. Daarnaast ligt er veel druk op je schouders omdat je uitkomt voor je eigen land.‚Äô

Die mening wordt gedeeld door haar collega en forward Zo√ę Strijland. ‚ÄėSpelen voor je club is inderdaad anders. Bij mijn club in Enschede speel ik samen met jongens in de U19 competitie en in Groningen speel ik samen met dames. Daar worden de wedstrijden en trainingen meer gezien als hobby dan als iets waarmee je het ver kunt schoppen. Natuurlijk doet iedereen zijn best en willen we onze wedstrijden winnen. Maar bij het Nederlands team neemt iedereen het allemaal veel serieuzer en doe je er alles aan om beter te worden en om te winnen van andere nationale teams.‚Äô

Ik verwacht niks minder dan goud. Daarbij zal veel worden gevraagd van het team

— Michelle van Ooijen

Begeleiden

De alternate captains zijn ambitieus en leggen de lat hoog. Net als captain Esther de Jong behoren Michelle van Ooijen en Zo√ę Strijland tot de oudere speelsters. Ook zij willen hun jongere teamgenoten zo goed mogelijk steunen en begeleiden in de aanloop naar en tijdens het WK in Eindhoven. Michelle: ‚ÄėWe moeten onze welverdiende plek terug veroveren in divisie 1B. Dit betekent dat we voor promotie moeten gaan. Ik verwacht niks minder dan goud. Daarbij zal veel worden gevraagd van het team. Er moet door iedereen discipline worden getoond en doorzettingsvermogen. Met een goede sfeer in onze ploeg kom je al een heel eind.‚Äô

Zo√ę Strijland: ‚ÄėIk verwacht dat iedereen in ons team zich weer maximaal inzet om te winnen. Hopelijk gaan we eind januari goud halen. Of een WK in eigen land een voordeel is weet ik niet, maar ik heb heel veel zin om in Eindhoven te spelen. En dat iedereen komt kijken natuurlijk.‚Äô

Auteur: Peter van Oirschot

Programma en kaartverkoop

Het WK-programma ziet er als volgt uit:

Zaterdag 25 januari, 16.30 uur: Chinese Taipei-Nederland
Zaterdag 25 januari, 20.00 uur: Kazachstan-Australi√ę

Zondag 26 januari, 16.30 uur: Nederland-Australi√ę
Zondag 26 januari, 20.00 uur: Kazachstan-Chinese Taipei

Dinsdag 28 januari, 15.30 uur: Australi√ę-Chinese Taipei
Dinsdag 28 januari, 19.00 uur: Nederland-Kazachstan

Een passe-partout met recht op toegang voor alledrie de speeldagen kost ‚ā¨20,00, exclusief servicekosten. Er zijn dagkaarten te koop voor ‚ā¨7,50, exclusief servicekosten. Kinderen t/m 12 jaar hebben op vertoon van hun legitimatiebewijs gratis toegang, indien zij onder begeleiding van een betalende volwassene het toernooi bezoeken. De kaartverkoop loopt via Ticketpoint.

Michelle Van Ooijen 48080633298 O
Zo Strijland 48080601181 O
Logo Vandewijgert 2
Het Vitamientje
Hockey Camp Europe 300 Copy
Chiropractie
Brunotti Store