18 april 200400:00

Door Joep Meijsen

Degradatie voor België

De Rode IJsduivels zijn gedegradeerd uit Division I. De Belgen leden in de slotwedstrijd een kansloze 6-0 nederlaag tegen het Verenigd Koninkrijk, waardoor de teruggang onvermijdelijk werd. 'We zijn terecht gedegradeerd, maar het is waardevolle ervaring voor onze spelers die ons in de toekomst goed van pas komt', aldus bondscoach Jos Lejeune na afloop.

De bondscoach was na de nederlaag niet enorm depressief. 'We wisten van tevoren dat het moeilijk zou worden. We zijn volgens plan vorig jaar gepromoveerd, maar het niveauverschil is erg groot. Het is voor ons nu zaak om op basis van deze ervaring verder te bouwen. Het niveau van Division I was nieuw voor ons.' Volgens de bondscoach is het eigenlijk terecht dat de UK in de klasse blijft. 'Het zou niet eerlijk zijn als Groot-BrittanniĂ« zou degraderen na die prachtige wedstrijden tegen Wit-Rusland en Noorwegen.'België begon de wedstrijd zonder Maxime Schuchwytsch, de toernooitopscorer voor de Belgen. De aanvaller is terug naar Frankrijk, waar hij met Strassbourg mag proberen promotie naar de hoogste liga af te dwingen. De aanvaller werd bijzonder gemist door de Belgen, die geen seconde de indruk maakten de wedstrijd te kunnen winnen. Vier tegentreffers in de eerste periode maakten klassebehoud een kansloze uitdaging.De start voor de Belgen was een absoluut drama. Direct vanaf de face-off zetten de Britten een aanval op. Een mislukte pass carambouleerde via de stick van Mike Pellegrims over het hoofd van Bjorn Steijlen pardoes het net in. Danny Meyers kreeg de treffer op zijn naam.Tijdens een powerplay kreeg Mike Pellegrims de kans op de gelijkmaker. Tim Vos bracht hem met een backhand-pass in stelling en de speler van de Metro Stars had vrij baan voor een schot. De Britse doelman Cavallin bracht redding met de handschoen. De tegenaanval van de Britten bracht de tweede treffer, Ashley Tait gleed de puck langs Steijlen voor de 2-0.Het drama in de eerste periode voor de IJsduivels was nog niet voorbij. David Clarke rondde een goede powerplaycombinatie af voor de 3-0, terwijl Matthew Meyers er even later 4-0 van maakte om de stemming in de Belgische kleedkamer nog verder in de mineur te brengen.Arnaud Cremer verving in de tweede periode zijn landgenoot Bjorn Steijlen in het doel. De doelman van Turnhout bewees zijn waarde met een prachtige glove-save op Ashley Tait en een paar goede reddingen met de klomp. Hij werd alleen door Jonna Phillips geklopt die in de eerste minuut van de tweede doorgang hard raakschoot.De Belgen kregen zelfs een soort van offensief naar het einde van de tweede periode toe, met kansen voor Gil Paelinck en Koen Hermans. In de derde periode waren er nog kansen voor Sami Lipsonen, Sven van Buren en Mike Pellegrims, maar tot een treffer kwamen de Belgen vandaag niet. Een goal van Colin Ward was de enige goal in de verder nogal saaie derde periode die het lot der Belgen definitief bezegelde.De bondscoach hoopte dat Nederland en België samen verder konden groeien. 'De Coupe der Lage Landen is voor ons van groot belang omdat het onze spelers ervaring geeft op een hoger niveau. We zullen ook aan het werk moeten met het verbeteren van het niveau van de eigen jeugd in België, bijvoorbeeld door ervarener coaches aan te stellen', aldus Lejeune.Over verschillende spelers was hij goed te spreken. 'Tim Vos heeft een goed toernooi gespeeld, dat gold ook voor Jesse Raekelboom. Bij de wat jongere spelers was ik goed te spreken over Vincent Morgan. Pas 18 jaar oud en die heeft veel geleerd.'