Flyers won de Ron Berteling Schaal in 2018.
Flyers won de Ron Berteling Schaal in 2018. — © Marco Spelten (Actiefotografie.nl)

23 november 202118:00

Door Joep Meijsen

Ron Berteling Schaal op 18 december afgelast

De wedstrijd om de Ron Berteling Schaal, die voor 18 december op het programma staat, gaat niet door. De afgelasting heeft te maken met de onzekerheid rondom de coronabeperkingen.

UltimAir Hijs Hokij Den Haag en Snackpoint Eaters Limburg zouden op 18 december in Amsterdam tegen elkaar spelen om de supercup van het ijshockey. Bondsdirecteur Theo van Gerwen: ‚ÄėHet is een compleet vernieuwd evenement. Om dat goed te organiseren is veel tijd en energie nodig. Gezien de onzekerheid rondom het organiseren van sportevenementen is ervoor gekozen om de wedstrijd op 18 december niet te spelen.‚Äô

IJshockey Nederland gaat kijken of op de kalender nog een nieuwe datum gevonden kan worden, maar Van Gerwen acht de kans daarop niet groot. ‚ÄėDe kalender van de Beneligaclubs is de komende maanden al heel erg vol. De volgende wedstrijd om de Ron Berteling Schaal staat waarschijnlijk in september, het normale moment van de wedstrijd, weer op het programma.‚Äô

De wedstrijd om de Ron Bertelingschaal stond op het programma voor de thuisbaan van de naamgever en werd gekoppeld aan een groot 3 op 3-toernooi voor de jeugd onder 15 jaar om de Ron Berteling Junior Schaal. De hele dag zou daarbij in het teken staan van de Stichting Hartekind, de organisatie die zich inzet voor de meer dan 25.000 kinderen in Nederland met een hartafwijking. De hele opbrengst van de dag zou ten goede komen van deze organisatie.

‚ÄėIk vind het geweldig dat IJshockey Nederland dit wil doen en onze stichting steunt.'

— Voorzitter Joost Riphagen van Stichting Hartekind

Begrip voor afgelasting

Van Gerwen: ‚ÄėHet is een stichting die enorm belangrijk werk doet door de financiering van onderzoek en voorlichting. Als ijshockeysport ondersteunen we dit van harte. Met de afgelasting van de Ron Berteling Schaal op 18 december is dit ook niet van tafel. Als de Ron Berteling Schaal gespeeld wordt, staat de dag alsnog in het teken van de Stichting Hartekind. Voor nu roep ik ijshockeyliefhebbers op om toch alvast een donatie te doen aan dit geweldige goede doel.‚Äô

Bestuursvoorzitter Joost Riphagen van de Stichting Hartekind, zelf vader van een hartekind, heeft begrip voor de beslissing om de wedstrijd nu niet te spelen en blijft blij met de ondersteuning vanuit het ijshockey. ‚ÄėIk vind het geweldig dat IJshockey Nederland dit wil doen en onze stichting steunt. Het laat zien dat het ijshockey zich als sport maatschappelijk betrokken voelt.‚Äô

Steun voor hartekinderen hard nodig

Tijdens de dag stond onder meer voorlichting over de Stichting Hartekind op het programma. Deze zet zich in voor het vergroten van de overlevingskansen van hartekinderen en het verbeteren van hun kwaliteit van leven. Dat doet de stichting met name door de financiering van onderzoek, de organisatie en ondersteuning van evenementen en initiatieven voor dit doel en het geven van voorlichting aan ouders.

IJshockeyfans die de Stichting Hartekind willen ondersteunen kunnen terecht op de donatiepagina van de organisatie. Het is daarbij mogelijk éénmalig, maandelijks of ieder halfjaar te doneren. De steun is hard nodig. Ongeveer tweederde van de zogenoemde hartekinderen moet vlak na hun geboorte één of meer levensreddende operatie(s) ondergaan.

Daarnaast hebben hartekinderen vaak een kortere levensverwachting en worden ze geconfronteerd met beperkingen door hartfalen, hartritmestoornissen en/of opgelopen hersenschade. Bovendien overlijden jaarlijks zo’n 150 kinderen aan een hartafwijking. Daarmee is het de belangrijkste doodsoorzaak voor kinderden onder de 15 jaar.