20210715 IJNL CLUB VAN HET JAAR20 21 Moment 2

21 juli 202108:00

Door Peter van Oirschot

Titel extra stimulans voor Hijs Hokij Den Haag

Hijs Hokij Den Haag is onlangs door IJshockey Nederland uitgeroepen tot Club van het Jaar 2021. Een primeur, want deze verkiezing werd door de bond voor het eerst georganiseerd.

De vereniging uit de Hofstad werd door de jury onder meer geroemd om de getoonde veerkracht in coronatijd. Hijs Hokij is er vorig seizoen in geslaagd om het verenigingsleven binnen de geldende coronaregels aardig overeind te houden. Voorzitter Esther Calame: ‚ÄėHet is een raar seizoen geweest, maar we hebben het geluk dat de Uithof over twee ijsbanen beschikt, waarvan √©√©n buitenlocatie. Daardoor konden we bijvoorbeeld doortrainen met onze jeugd en nadenken over welke andere activiteiten we op konden pakken. Verder vormen we √©√©n grote familie en kunnen we rekenen op de steun van veel enthousiaste ouders.‚Äô

Extra boost

E√©n van de activiteiten in coronatijd was deelname aan de verkiezing Club van het Jaar van de Rabobank en in het verlengde daarvan de verkiezing van de ijshockeyclub van het jaar van IJshockey Nederland. ‚ÄėWe hebben een grote achterban, maar we waren toch verbaasd dat we bij de tien best scorende clubs van Zuid-Holland hoorden en later bij de top-3 van IJshockey Nederland‚Äô, vertelt Esther Calame. ‚ÄėWe hadden niet zoveel tijd om onze pitch voor IJshockey Nederland voor te bereiden, maar drie moeders van onze jeugdleden hebben er hun schouders ondergezet. Zij verdienen alle credits. We zijn natuurlijk erg blij dat we ijshockeyclub van het jaar zijn geworden. Die titel, met de bijbehorende prijzen, is bijzonder welkom en geeft onze vereniging een extra boost.‚Äô


Op vrijdag 9 juli kon Hijs Hokij de prijzen in ontvangst nemen. De vereniging vindt dat de verkiezing een meerwaarde heeft voor de club √©n de ijshockeysport. Esther Calame: ‚ÄėWe hebben met veel plezier deelgenomen aan deze activiteit. Door de coronaregels moest alles grotendeels online plaatsvinden, maar ondanks dat vonden we de verkiezing en de prijsuitreiking erg leuk en motiverend.‚Äô

Hoogwaardige jeugdopleiding

Hijs Hokij is de coronatijd goed doorgekomen en klaar voor het nieuwe seizoen. Hijs doet al ruim een decennium mee om de prijzen in het Nederlandse jeugdijshockey en hoopt in de toekomst nog veel jong talent af te kunnen leveren aan het eerste team, dat uitkomt in de Beneliga. Volgens de voorzitter is de uitstekende en stabiele trainersstaf voor een belangrijk deel verantwoordelijk voor de hoogwaardige jeugdopleiding van Hijs Hokij.


Er is de vereniging veel aan gelegen om de hoge kwaliteit van de jeugdopleiding te consolideren en waar mogelijk verder te verbeteren. ‚ÄėWe staan daarbij wel voor een aantal grote uitdagingen‚Äô, stelt Esther Calame. ‚ÄėWe moeten tijdig nieuwe jeugdleden werven en vooral onze begroting op peil zien te houden. We betalen een hoge ijshuur. De Uithof hanteert als commerci√ęle partij een commercieel tarief. Dat zorgt er helaas voor dat de contributie voor onze leden relatief hoog is. We willen binnenkort om de tafel met de verantwoordelijken van de Uithof en de gemeente Den Haag. Als zij ons tegemoet willen komen wordt het een stuk makkelijker om het hoofd boven water te houden.‚Äô