Home Sport & organisatieGeschiedenis → Nederland op Olympische Spelen 1980 Lake Placid

Ned­er­land op Olymp­is­che Spe­len 1980 Lake Placid

Wedstrijden Voorronde Divisie Rood

Datum Team A Team B GV - GT
12 februari 1980 Nederland Canada 1 - 10
Polen Finland 5 - 4
Sovjet-Unie Japan 16 - 0
14 februari 1980 Nederland Sovjet-Unie 4 - 17
Polen Canada 1 - 5
Japan Finland 3 - 6
16 februari 1980 Japan Nederland 3 - 3
Sovjet-Unie Polen 8 - 1
Canada Finland 3 - 4
18 februari 1980 Canada Japan 6 - 0
Nederland Polen 5 - 3
Finland Sovjet-Unie 2 - 4
20 februari 1980 Polen Japan 5 - 1
Sovjet-Unie Canada 6 - 4
Finland Nederland 10 - 3

Eindstand Voorronde Divisie Rood

# Land GW W G V P GV - GT
1 Sovjet-Unie 5 5 0 0 10 51 - 11
2 Finland 5 3 0 2 6 26 - 18
3 Canada 5 3 0 2 6 28 - 12
4 Polen 5 2 0 3 4 15 - 23
5 Nederland 5 1 1 3 3 16 - 43
6 Japan 5 0 1 4 1 7 - 36

Wedstrijden Voorronde Groep Blauw

Datum Team A Team B GV - GT
12 februari 1980 Tsjecho-Slowakije Noorwegen 11 - 0
Roemenië Bondsrepubliek Duitsland 6 - 4
Zweden Verenigde Staten 2 - 2
14 februari 1980 Roemenië Zweden 0 - 8
Noorwegen Bondsrepubliek Duitsland 4 - 10
Verenigde Staten Tsjecho-Slowakije 7 - 3
16 februari 1980 Verenigde Staten Noorwegen 5 - 1
Roemenië Tsjecho-Slowakije 2 - 7
Zweden Bondsrepubliek Duitsland 5 - 2
18 februari 1980 Noorwegen Zweden 1 - 7
Bondsrepubliek Duitsland Tsjecho-Slowakije 3 - 11
Verenigde Staten Roemenië 7 - 2
20 februari 1980 Noorwegen Roemenië 3 - 3
Tsjecho-Slowakije Zweden 2 - 4
Bondsrepubliek Duitsland Verenigde Staten 2 - 4

Eindstand Voorronde Divisie Blauw

# Land GW W G V P GV - GT
1 Zweden 5 4 1 0 9 26 - 7
2 Verenigde Staten 5 4 1 0 9 25 - 10
3 Tsjecho-Slowakije 5 3 0 2 6 34 - 16
4 Roemenïe 5 1 1 3 3 13 - 29
5 Bondsrepubliek Duitsland 5 1 0 4 2 21 - 30
6 Noorwegen 5 0 1 4 1 9 - 36

Wedstrijd 5e - 6e Plaats

Datum Team A Team B GV - GT
22 februari 1980 Tsjecho-Slowakije Canada 6 - 1

Wedstrijden Medailleronde

Datum Team A Team B GV - GT
22 februari 1980 Verenigde Staten Sovjet-Unie 4 - 3
Finland Zweden 3 - 3
24 februari 1980 Verenigde Staten Finland 4 - 2
Zweden Sovjet-Unie 2 - 9

Eindstand Medailleronde *

# Land GW W G V P GV - GT
1 Verenigde Staten 3 2 1 0 5 10 - 7
2 Sovjet-Unie 3 2 0 1 4 16 - 8
3 Zweden 3 0 2 1 2 7 - 14
4 Finland 3 0 1 2 1 7 - 11

* stand inclusief onderlinge wedstrijd voorronde

Eindstand

# Land Medaille
1 Verenigde Staten GOUD
2 Sovjet-Unie ZILVER
3 Zweden BRONS
4 Finland
5 Tsjecho-Slowakije
6 Canada

Topscorerslijst Nederland

Pos Nr Naam GW G A P PM Club
F 20 Corky de Graauw 5 3 5 8 12 Amsterdam
F 8 Jack de Heer 5 3 3 6 11 Heerenveen
F 5 Dick Decloe 5 3 2 5 6 Düsseldorf (GER)
F 25 William Klooster 5 3 2 5 8 Amsterdam
F 3 Larry van Wieren 5 1 4 5 2 Heerenveen
D 12 Rick Vangog 5 1 3 4 2 Groningen
D 9 George Peternousek 5 1 2 3 4 Tilburg
F 10 Jan Janssen 5 0 3 3 4 Heerenveen
D 14 Henk Hille 5 1 0 1 6 Amsterdam
D 11 Al Pluimers 5 0 1 1 2 Groningen
D 17 Frank van Soldt 5 0 0 0 0 Heerenveen
F 2 Harry van Heumen 5 0 0 0 0 Nijmegen
F 4 Ron Berteling 5 0 0 0 0 Amsterdam
F 15 Klaas van den Broek 5 0 0 0 0 Tilburg
F 16 Leo Koopmans 5 0 0 0 0 Heerenveen
F 18 Brian de Bruyn 5 0 0 0 0 Heerenveen
F 19 Chuck Huizinga 5 0 0 0 0 Amsterdam
D 6 Patrick Kolijn 5 0 0 0 9 Den Bosch
GK 1 Ted Lenssen 5 0 0 0 2 Heerenveen
GK 30 John de Bruyn 5 0 0 0 0 Amsterdam
Bench Minor Penalties 0
Totaal 5 16 25 41 68

Staf Team Nederland

Hans Westberg (coach), Dummy Smit (teammanager), J. (Pef) Serrarens (teamarts), Karel Crouwel (masseur), Henri Seriese (equipment manager)

Laatst gewijzigd op 9 april 2021 om 23:13